DekorasyonGenelTrendler

2021’de Popüler Ev Dekorasyonu Trendleri

Evlerimiz bir zamanlar yoğun bir günün sonunda dinlendiğimiz veya hafta sonları ev işlerine yakalandığımız bir yerdi. Ancak 2020, evde her zamankinden daha fazla zaman geçirmemizi sağladı ve yeni yılda evlerimizi nasıl kullanacağımızı yeniden düşünmemizi sağlayabilir. Hatta bazı ev sahipleri , yeni ihtiyaçlarını karşılayacak bir ev bulma umuduyla, gelişen pazardan ve düşük stoktan yararlanarak mevcut evlerini listelemeye başlayabilirler . İster evinize bir makyaj yapmayı düşünüyor olun, ister yeni bir ev bakın , işte 2021’de aramanız gereken bazı ev trendleri.

Grandmillenial ve Cottagecore Ev Stilleri

iki dekor trendinin bu yeni isimleri, iç tasarım dünyasında daha akıcı hale geliyor. Cottagecore, sosyal medyada ve karantina sırasında popülerliğini artırdı, ancak kesinlikle daha sağlıklı bir his. Taşradaki bir kulübede yaşama hissini alıyor, ama nerede yaşarsak yaşayalım evlerimize bu havayı getiriyor. Cottagecore ayrıca, yaşamanın daha basit zevklerine odaklanan rahat bir duygu etrafında şekillenmiştir. Daha yumuşak renkler, işlevsel bir amacı olan dekorun yanı sıra örgü ve hatta bahçe işleri gibi hobileri üstlenmek. Evinizdeki aksanlar ve dokumalarla hayata geçirilen bir peri masalı düşünün.

Grandmillenial tarzı için, büyükannenizin evinin tüm konforlarını düşünün: vintage dokunuşlar, desenler, iğne oyası, nostalji ve cesur renklerin modern hislerini, koordine eden desenleri ve hatta kadife kanepenin yumuşak dokunuşunu ekleyin. Aile yadigarlarını daha modern bir dokunuşla sergilemenin mükemmel bir yolu. 

Trend Renkler ve Tasarımlar
Nötrler, kahverengiler ve bejler kesinlikle dekora geri dönüyor. Gerçek saf beyazın aksine beyazın daha sıcak alt tonlarına doğru bir dönüş var gibi görünüyor. Nötr ön koşucu gibi görünse de, tüm boya firmalarının yıl seçtikleri renk, daha yumuşaktan kalın renk seçeneklerine kadar geniş bir yelpazede gösteriyor. Odak noktası, kendi kişisel tercihinize göre rahat bir alan yaratmaya geri dönüyor. 

Rattan mobilya ve hazır kutular da yakında hiçbir yere gidemeyecek gibi görünüyor. İnsanların halihazırda ellerinde bulunan mobilya parçalarına hasır ekleme eğilimi bile popülerlik kazanıyor. Mobilyadan bahsetmişken, parçalar boşlukta aktığı sürece tüm mobilyaların eşleşmesi gerekmesi artık beklenmiyor.

Ayrıca, duvar kağıdına olan sevginin yakın zamanda hiçbir yere gitmeyeceği de anlaşılıyor. Normal yapıştırma duvar kağıdıyla gelen taahhüdü vermeye henüz tam olarak hazır olmayan insanlar için süper popüler bir seçimdir.

Ev Düzeni Eğilimleri Açık Konsept Yaşamı

Covid ve karantinadan önce, açık konseptli yaşam alanı idealdi. Bir ailede birden fazla kişinin farklı görevleri yerine getirmesine, ancak yine de sohbet edebilmesine, TV seyretmesine ve hatta sadece birbirini görebilmesine izin verdi. Artık bir ailenin daha fazla üyesi çalıştığına göre, herkesin sessiz kalması için yeterli alana sahip olmak ve özellikle video konferanslar sırasında daha az dikkat dağıtmak çok önemli.

Bu yıl hepimiz evde diğer yıllardan daha fazla zaman geçirdik. Hepimiz rahat ama estetik açıdan güzel bir evde yaşamanın önemini kesinlikle fark ettik. Ev dekorasyonu geliştikçe, iç tasarımdaki en son trendleri her zamankinden daha fazla takip etme şansınız var. Extra olarak evlerinize;

Konfor ve Gelenek

 2021 ev dekorasyonu trendleri arasında, benzeri görülmemiş düzeyde destek için daha yumuşak kıvrımlar, rahat kanepeler ve aşırı doldurulmuş mobilyalar yer alıyor. Basit dekoratif oymalar ve budaklı ahşap yüzeyler, gelecek yılın iç tasarım programlarının merkezi olacak gibi duruyor.

Yuvarlak Şekiller

Rahatlık ve işlev estetikten daha önemli hale geldikçe, gelecek yılın trendi insanların evlerine basit mobilyalar getirme yönünde. Rahat bir görünüme ve hisse sahip kanepeleri, koltukları ve masaları seçin.

Nötr Duvar Renkleri

Son birkaç yıldır nötr duvar tonları trend oldu. 2021’de cesur renkler en güncel evlerin bir parçası olacak. İç tasarımınıza cesur renkler eklemek, daha fazla kişilik yaratacaktır.

Kalın Renklerin Seçimi

Duvarlarınızı bambaşka bir renge boyamak eğlenceli olabilirken, 2021 ev dekorasyonu trendleri hangi odayı boyamaya karar verdiğinizin ve hangi rengi seçtiğinizin önemini hesaba katıyor. Yatak odalarındaki yoğun renklerin uyku düzeninizi etkileyebileceğini unutmayın. Bunun yerine oturma veya yemek odaları için koyu renkler seçin.

Hafif Orman Parçaları

Açık tonlu ahşap, 2021’de daha koyu tonların yerini alacak. Rengin her eve eklenmesi kolaydır ve daha modern verahat bir görünüm yaratır.

Büyük Binyıl Tarzı

2021’de, modern ile dekoru birleştiren ve iç mekanlar için benzersiz hisler yaratan “Grandmillenial” tarzının çoğunu göreceğiz. Bahsedildiği gibi, geleneksel tasarımlar yükselişte olacak, aynı zamanda çağdaş ve klasiğin büyüleyici kombinasyonlarda birleştiği yeni modellerin yaratılması da artacak

80’lerin geri dönüşü

Konfor ve geleneğin yanı sıra, 2021 ev dekorasyonu trendlerinden bir diğeri de, sürdürülebilirliği artırmak için özellikle ikinci el mağazalardan 80’lerin geri dönüşü olacak. Köşeli şekiller, cam ve taş malzemeler, 2021 evlerinin iç tasarımının büyük bir bölümünü oluşturacak.

Dokuları Katmanlama

Evinizdeki dokuları ve kumaşları katmanlamak, uyumlu bir hava yaratmada ve farklı stilleri birleştirmede çok yardımcı olacaktır. Örneğin, yün kilim, jüt kilim ve baston sandalyelerin kombinasyonu, rahat ama şık bir mekan yaratmanın mükemmel bir yoludur.

Deniz rengi

2021’de trend olacak cesur renkler arasında en popüler olanı, zarif ve çağdaş mekanlar yaratmaya uygun koyu yeşil ve mavi lacivert rengi olacak.

Gördüğünüz gibi 2021, iç tasarım açısından zıtlıklar ve sürdürülebilirlik yılı olacak. Konfor ve stil, aynı zamanda malzeme seçimi ve bunların kaynakları da önemli olacaktır. Güncel olmak için, burada listelediğimiz bazı trendleri uygulamaya çalışın! Sağlıklı Kalın Proje Tasarım Uygulama Yardımı için aprojeyapi.com

İlgili yazılar
DekorasyonGenelStillerTeknolojiTrendler

Minimalist İç Mimari Tasarım Nasıl Olmalıdır? 

Devamını Oku
DekorasyonGenelStillerTeknolojiTrendler

Rustik İç Mimari Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Devamını Oku
DekorasyonGenelTeknoloji

Antre koridorunu tasarlarken dikkate almanız gereken bazı ipuçları

Depolama: Antre koridorunda yeterli depolama alanı sağlamak önemlidir. Ayakkabılar, ceketler…
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir