GenelStillerTrendler

Art Deco Tarzı Dekorasyon İç Mimari Stil

Art Deco Tarzı Dekorasyon İç Mimari Stil – Mimari Moda

Zevkiniz süslü ve mücevher gibi görünürse, 1920’lerin tasarım tarzı gerilemesi en iyi seçenek olabilir. Art deco iç tasarımı anında zenginlik uyandırıyor; zarif, çekici ve zarif olan bu tarz, 1920’lerde şıklığın özü olarak popüler hale geldi.

En iyi art deco iç tasarım ilham

Geometri, simetri ve metaliklerin cesur ve geniş ifadeleri, en görkemli aşırılığı sağlayan şık ve parlak bir patine ile Great Gatsby-esque tasarımının vizyonunu yansıtır. Ve günümüzün art deco tarzını üstlenmeye devam etmesi, göze çarpan bir görünüm için kesinlikle eğlenceli ve modern. İlham almak için, dekoratörlerimizdençıkan görünümde ustalaşmanız için bilmeniz gereken her şeyi içeren kullanışlı bir rehber hazırladık .

ZENGİN MALZEMELER

art deco iç mekan tasarım malzemeleri

Art deco iç tasarımında kullanılan malzemeler, evdeki günlük çekicilik için kaygan ve yansıtıcıdır. Bol miktarda metalik bu tarzda mevcut; altından gümüşe, paslanmaz çeliğe ve kroma. Her odaya zarif ve lüks bir his veriyorlar ve her yerde kullanılabilirler. Bir cam tepeli altın sehpa, krom lambalar ve siyah, altın ve beyaz renkli kalın geometrik desenli bir halıya sahip modern bir art deco oturma odası düşünün. Cam, art deco tasarımında sıkça kullanılan bir malzemedir; İster aynalar, camlarla kaplı masalar, heykel elemanları veya art deco vazo veya lamba, camın art deco odasının zarif hissine katkıda bulunup bulunmadığı.

Bu tarzı düşünürken, ahşabın sık kullanılan bir malzeme olduğunu hemen düşünmeyebilirsiniz, ancak abanoz gibi nadir ve koyu renkli odunlar genellikle mobilya ve döşeme için kullanılırdı. Kakma ahşap mobilyalar, hareketin göstergesi olan geleneksel art deco desenlerini kutlamak için kullanıldı. Mermer gibi lüks malzemeler de bu tarz odalarda yaygındır; Unutma, bu dönem tamamen yüce abartılılık  ile ilgiliydi ve odanızın tasarımında kullanılan malzemeler prestij göstermenin mükemmel bir yoluydu.

ART DECO TEMALARI

art deco iç tasarım temaları

Doğal ve geometrik temalar art deco iç mekan tasarım fikirlerinde yoğun olarak yer alıyor. Modern art deco iç tasarım, bir kuş heykeli ya da bir Chinoiserie balığı olsun, yaprakların, dalların, stilize hayvan unsurları boyunca bulunan tüylerin defnelerini içeren tasarımlarla doldurulmalıdır. Siyah tüy baskısı olan beyaz veya krem ​​duvar kağıdı, bir art deco oturma odasında çarpıcı görünür ve bir kaplan veya zebra baskı halısı, bir art deco yatak odasında yerinden çıkmaz. Bunların her ikisi de cesur ifadelerdir ve bu stil tamamen bir açıklama yapmak ve sınırları zorlamakla ilgilidir.

Geometri art deco tasarımında da bol miktarda bulunur, 1920 üretimin arttığını ve değişen zamanları temsil eden geometrik şekilleri görür. Geometrik şekiller, yamuklar, köşeli çift ayraçlar ve zikzaklar odanızı doldurmalıdır; tasarımınız boyunca açık ve gizli bir şekilde ortaya çıkıyor. Sunburst’lar bir art deco odaya zarif ve cesur bir ilavelerdir ve çok sayıda pürüzlü ve sivri uçlu kenar göreceksiniz – art deco fan şeklindeki aynalar bunun mükemmel bir örneğidir ve sağladıkları simetri açıktır.

RENK KULLANIMI

art deco iç tasarım renk

Klasik art decoyu düşündüğünüzde Great Gatsby tarzı görünür, hemen siyah, beyaz, gümüş ve altın rengi temaları düşünebilirsiniz. Cesur ve derin mücevher tonları modern art deco iç tasarımında da bir yere sahiptir. Zengin ve rahatlatıcıdırlar (art deco iç tasarım fikirleri için anahtar) ve bu derin tonlar, ilk düşündüğünüz siyah ve beyazın aksine mükemmel yumuşak mobilyalar oluşturur.

Art deco görünümünüzü yumuşatmak için daha yumuşak kremler ve bejler eşliğinde parlak ve derin sarılar, kırmızılar, maviler, yeşiller, pembeler ve morlar düşünün. Daha yumuşak renkler, yatak odaları ve yemek odaları için mükemmeldir ve bir bütçeyle dekore edilmiş bir dekorasyona sahipseniz, bu renklerde bulunan parçaları kullanmanıza olanak sağlar.

MUHTEŞEM KUMAŞLAR

art deco iç tasarım tekstil

Düz renkli veya geometrik tasarımlı kumaşlar, modern art deco iç tasarımında en çok kullanılan tekstillerdir. Tüm mobilyalarınız cesur olmalı – kalın blok renkte döşemeli bir kanepeyi tercih etmeli ve geometrik baskılarda ya da tam tersi şekilde atma yastıkları ile aksesuarlanmalıdır.

Siyah beyaz ve altın renkli fan kumaşı, yumuşak mobilyalar veya pembe veya kırmızı desenli elmas deseni için mükemmel bir seçenektir. Altın bronz ipek karışımı içinde göz alıcı perdelerle çerçeveleyen pencereler, her odaya lüks bir dokunuş katar.   

KALIN MOBİLYA

Art Deco iç tasarım mobilya

Art deco iç tasarımındaki her şeyde olduğu gibi 1920’nin mobilyaları kesinlikle eşsizdi. Parçalar büyük ölçekte idi, bu yüzden abanozda yan panoları ve gerçekten yer kaplayan parçaları görünce şaşırmayın.

Düz hatlara sahip düzgün vücutlu mobilyalar da yaygındır; Taraklı bir tasarıma sahip pembe kadife koltuklar, art deco iç mekan tasarım fikirlerinizle birlikte büyüleyici görünüyor. Kakma bir ahşap art deco tasarımına sahip, klasik geometrik ve simetrik tasarımları ve Grecian anahtar desenlerini içeren ahşap mobilyalar da, art deco özelliklerindendir.  

DÖŞEME

art deco iç tasarım döşeme

Hiçbir art deco ev, güzel bir siyah-beyaz art deco fayans seti olmadan tamamlanamaz – bunlar koridorda, banyoda ve hatta bir art deco mutfağında çarpıcı görünür. Yüksek parlaklığa sahip vernikli döşeme, art deco iç mekan tasarımına mükemmel bir ektir ve koyu renkli ahşaplarda çok cilalı parke döşeme, çarpıcı ve temalı görünecektir.  

Art deco tarzında döşemeleri değiştirme seçeneğiniz yoksa, zemini biraz baharatlamak için döşemenizi büyük halılarla kaplayın.

AKSESUARLAR VE AYDINLATMA

art deco iç mekan aydınlatma

Aksesuarlar art deco odayı tamamlar – demirbaşlar ve demirbaşlar gibi küçük elemanlar da büyük fark yaratacaktır. Büyük çoğaltma ışık tertibatlarını, kapı kollarını, anahtar panellerini ve tüm mobilya türlerini çevrimiçi olarak sağlayabilirsiniz; bu, eğer bütçeniz varsa ve orijinal art deco dönemine ait taşlara ayrılmazsa harikadır.

Art deco tarzında evlerde kullanılan aynalar harika görünüyor ve art deco tarzındaki seçenekler nispeten ucuz. Süslü aynalar, herhangi bir odanın cilalanmış ve hatta daha büyük görünmesini sağlar, bir tanesinde bir açıklama yapar. Ve kaynak art deco tarzı baskılar ve duvarlar için sanat, son dokunuşlar için vazolar ve figürinler gibi kişisel buluntularla birlikte.

İlgili yazılar
Genel

İç Mimarlardan 🤩 gizli iç mimari tasarım dekorasyon ipucu fikirleri

Muhteşem bir ev için kusursuz iç mimari tasarım fikirleri Profesyonel bir iç mimar…
Devamını Oku
GenelStiller

Cottagecore İç Mimari Dekorasyon Stili

Cottagecore tamamen açık hava ve yavaş yaşamla ilgilidir. Karantinadan bu yana trend olan…
Devamını Oku
DekorasyonGenelTrendler

2021'de Popüler Ev Dekorasyonu Trendleri

Evlerimiz bir zamanlar yoğun bir günün sonunda dinlendiğimiz veya hafta sonları ev işlerine…
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.