GenelStillerTrendler

Bohem Tarzı Dekorasyon İç Mimari Stil

bohem tarzı

Bir noktada veya başka bir durumda, bohem tasarıma rastladığınızı iddia ediyoruz; benzersiz olması için kaçıramayacağınız ya da unutamayacağınız unutulmaz katmanların ve öğelerin parlak, desenli, çok kültürlü bir melanjıdır. ‘Bohem’ kelimesi, sosyal açıdan geleneksel olmayan ve genellikle sanatla uğraşan birini ifade eder, görsel ilgi ve rahat bir ruhla dolu zengin ve sade bir alan için harika bir iç tasarım seçeneğidir. Ama bohem tarzını bu kadar belirgin ve canlı kılan şey nedir ? evinizde nasıl bohem görünüme kavuşursunuz?

bohem tarzı ev dekor fikirleri mandy moore ünlü stil ev

Tasarım Stilinde kimlikli bir ev yaratırken göz önünde bulundurmanız gereken farklı hareketlerin temellerini yıkmaya devam ettikçe , Décor Aid tasarımcılarının önerdiği tavsiyelerle kendi mükemmel bohem tarzı mekanınızı oluşturmak için denenmiş ve doğru rotalara incelemeye nedersiniz ? 

1-BOHEM TARZ İÇİN İLK DOKUNUŞ RENK

basit bohem tarzı iç tasarım fikirleri

Bohem tarz için sağlam bir temel oluşturun. Basit bir temel renkle başlayın. Sıcak ve toprak tonları mükemmel tuvali oluşturur ve nötr bir taban seçmek, mükemmel bir karışım için etkileyici bir şekilde ezici ve yüksek olmadan etkileyici renk ve desen oluşturmanıza olanak sağlar.

Modern bohem dekoruna sahip ahenkli, rahatlatıcı bir vaha yaratmak için temel tonu susturup nötr tonları doyurun. Parlak bir temel tonu bulursanız, çok zengin görüntü olabilir ve kendinizi biraz kaotik bir başlangıç ​​noktasıyla hızla sıkılmakta bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Uzun ömürlülük söz konusu olduğunda, tarafsız bir renk paleti her zaman akıllıca olur.

2- OLMAZSA OLMAZ BİTKİLER

bohem tarzı bitki fikirleri

Botanik bitkiler bohem tarzına mükemmel uyum sağlar, çünkü bitkiler bir odaya boyut katarken rahat bir vibe yaratmada uygun maliyetli ve kaynak kullanımı kolay bir yöntemdir. Bitkiler ayrıca, tasarımınızın geri kalanını çok fazla etkilemeden ve gözünüzü karıştırmadan bir renk popu eklerken havayı iki katına çıkarırlar.

Asılı bitkiler aynı zamanda herhangi bir bohem alanda mükemmel bir bohem ilavesidir ve ilgi ve derinlik katmanın güzel ve eğlenceli bir yoludur. Ekicilerle yaratıcı olun ve kişiliği ve mükemmel tasarımları düşünün.

Basit bir dokuma asılı sepetten, daha süslü ve heykelsel bir şeye – farklı ölçeklerdeki çeşitli farklı bitkiler , bohem tarzınızı canlandırmakta etkili bir yoldur.

3-DESEN

bohem tarzı iç tasarım tekstil

Benzer desenleri yerleştirmek, bohem tarzında ustalaşmanın en kolay ve en uygun maliyetli yöntemlerinden biri olmalı ve herhangi bir alana çökmekte olan bir notu eklemelidir. Desenli halılardan, renkli minderlere ve atmalara kadar, çeşitli desenlerin enjekte edilmesi burada anahtardır.

Mix ile eğlenin ve yemyeşil bir bohem vibe kolayca oluşturmak için farklı desenler, şekiller, ölçekler ve stilleri kontrast. Bununla birlikte, tutarlılık ve ayrık bir his önlemek için tutarlı bir renk temasını sürekli olarak sürdürün.

Geri gelmeye devam edebileceğiniz ve tüm öğelerinizle birlikte sunabileceğiniz sürekli bir ton seçimi – özellikle bordo, zümrüt yeşili veya koyu mor gibi daha koyu, daha lüks renklerde.

4-DÜŞÜK MOBİLYALAR

bohem tarzı mobilya

Bu garip gelebilir, ancak o kadar yakınsınız, otantik bir bohem tarzı ev yaratmaya daha yakınsınız. Ekstra oturma için komşu torbalarla bol peluş, rahat atma yastıkları bulunan, düşük destekli kanepeler düşünün.

Ve eğer oturma yerine oturmayı düşünüyorsanız, görünüm elde etmek için konforu sağlamak üzere farklı boyut ve stillerde yastıklarla süslenmiş başlangıç ​​noktası olarak rahat bir halı olduğundan emin olun. Eğlenmek için mükemmel bir akıllı bohem tarzı oturma odasını tamamlamak için konforlu, zaman giyilen ve iyi döşenmiş mobilyalar için yerel antika mağazalarını ve pazarlarını  keşfedin.

5-HİKAYESİ OLAN MOBİLYA VE AKSESUAR HİSSİ

vintage bohem tarzı iç ev tasarımı ilham verdi.

Materyaller ve mobilyalar, evinize gelmeden önce bir yaşam sürmüş gibi görünmelidir; çünkü bohem tarzı, egzotik bir bölgede çok uzak bir pazardan elde edilmiş gibi görünen iyi sevilen parçalarla ilgilidir.

Onlara kişisel geçmişe sahip görünecek parçaları seçin daha çekici olan bohem tasarım, en küçük eklektik alanlarda bile daha iyi hissettirir .

7-YATAK ODALARINDA BİRAZ DAHA DİNLENDİRİCİ

bohem tarzı yatak odası tasarımı

Bohem tarzı dekorla, bu tasarım stili boş yüzeyler ve boşluklarla ilgili olmadığı için daha fazla şey var – görünüş tamamen hoşgörülü maksimalizmle ilgili . Bununla birlikte, bohem oturma odası dekorunuzu küratörlü buluntularla dolu tutun, ancak bohem tarzı bir yatak odası için tasarımcılarımız daha çok dinlenmeyi önerir.

Bohem eviniz boyunca kişiliğinizi enjekte edin ve yıllar boyunca sevdiğiniz ve topladığınız her şeyin açıkça sergilendiğinden emin olun. Bohem tarzı tamamen bir hikaye anlatmak için biblolar ve hazineleri katmanlamakla ilgilidir, sadece dekoru vurgulamak ve resimleri göstermek için yeterli yüzey ve duvar alanınız olduğundan emin olun.

Bununla birlikte, bohem ev dekorasyonu, bir istifçinin evine benzerlik uyandırmamalıdır. Her şeyin bir yeri ve bir amacı olmalı, ancak yerleştirme konusunda katı olmanıza gerek yok.

8-HİSSİYATLI RENKLER

bohem tarzı daire iç tasarım

Bohem dekorunu düşündüğümüzde parlak renkler ve koyu tonlar sıkça akla geliyor. Pembelerden morlara, portakallara ve yeşilliklere kadar – lüks bohem iç tasarım söz konusu olduğunda daha da kalınlaşır.

Mücevher tonları özellikle bohem dekorla çalışır ve derin, lüks tonlar anında bohem ev dekoruna özgü bir şekilde rahatlık hissi uyandırır. Bohem tarzı yatak odası dekoru için yayılmış, derin ve renkli bir Fas yatağı almayı düşünün ve şarkı söyleyen bohem tarzı yatak odası dekoru için parlak nevresimlerle karşılaştırın.

9-METALİK VE AYNALAR

bohem tarzı ayna fikirleri

Metalik ve aynalı yüzeyler, özellikle modern bir bohem oturma odasının daha parlak ve daha büyük görünmesini sağlamak için bohem iç tasarımın ayırt edici özellikleridir. Metalikler ve aynalar, gündelik cazibe duygusu ile birlikte odanıza odak noktaları da ekler.

Bir DIY mücadelesi için, kendi mozaik döşemeli aynanızı ve dekoratif ekstralarınızı yapma konusunda elinizi denemeye ne dersiniz? Fas tasarımına sahip fenerler ve ışıklar da ilginç bir bohem tarzı odak noktası ekleyeceğinden emin ve alçakta asılı olduklarında, bohem evinizin dekoruna rahatlık ve görsel ilgi eklemek için de çalışacaklar.

10-SANATSAL AKSESUARLA

sanatsal bohem tarzı dekor

Yine, aksesuarlar iyi seyahat ettiğiniz izlenimini vermelidir (olmasanız bile). Sanatsal aksesuarlar rahat alanlarınıza daha fazla ilgi katacak ve kültürlü konuşma noktaları yaratacaktır. Öne çıkan ve sıra dışı olan sanatsal parçalarla cesur olun.

Dünyanın dört bir yanından biblolar ve hatıralar toplayarak dünyayı dolaşmanın lüksüyle kutsanmamışsanız, yerel antika dükkanına bir gezi yapın ve ilginç hazinelerin sergilenmesi için alışveriş yapın.

İlgili yazılar
Genel

İç Mimarlardan 🤩 gizli iç mimari tasarım dekorasyon ipucu fikirleri

Muhteşem bir ev için kusursuz iç mimari tasarım fikirleriProfesyonel bir iç mimar…
Devamını Oku
GenelStiller

Cottagecore İç Mimari Dekorasyon Stili

Cottagecore tamamen açık hava ve yavaş yaşamla ilgilidir. Karantinadan bu yana trend olan…
Devamını Oku
DekorasyonGenelTrendler

2021'de Popüler Ev Dekorasyonu Trendleri

Evlerimiz bir zamanlar yoğun bir günün sonunda dinlendiğimiz veya hafta sonları ev işlerine…
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.