GenelStiller

İskoç Tarzı Ev Dekorasyon İç Mimari Stil

İskoç tarzını evlerimizde vurgulayacağımız en önemli parça aslında simgesi olan bahsettiğimiz desendir.Her sene mutlaka ev dekorasyon ürünleri satan mağazalarda sezon koleksiyonlarında bu parçalardan mutlaka görüyoruz.Sıcaklığı,aileyi ve gelenekselleştirmeyi çağrıştırmasından dolayı romantik bir hissiyatı vardır.Şimdi iskoç tarzı evler yaratmak için bir kaç ipucu….

Salon/Koltuk Aksesuarları

Salonlar bu deseni kolaylıkla uygulamak için doğru bir yer olduğuna inanıyorum.Çoğu zaman bu desenler yastıklar,battaniyeler,koltuk örtüleri ve koltuk kumaşlarında görmekteyiz.Tek renk desensiz bir kanepenin üzerine tartan desenli yastıklar ve koltuk battaniyeleri ile kendi iskoç tarzınızı yakalayabilirsiniz.Kanepelerinizde sıcacık bir ortam yaratıcaktır.

Eğer lüx bir görünüm istiyorsanız ,deri kanepeler ve kahve tonlarında mobilyalar ile kırmızı ekoseli kumaşlı yastıklar seçin. Bu desen koyu renkli mobilyalar ve deri ile sizce de aristokrat bir havaya bürünmedi mi?

Mutfak/Masalar

Ham ahşap mutfak masasına ve torent sandalyelere sahipseniz tartan kumaş desenleri ile uyumuna bayılacaksınız.Masalarınızda natürel ahşap ve iskoç stili rüzgarı yaratabilirsiniz.Bu desenler ve ham ahşap mobilya seçimleri mekan da sıcak ve mütevazi bir ortam sağlamanıza sebep olacaktır.

Yatak odaları/Nevresimler

Yatak odalarınız için bu tarzı elde etmenin en kolay yolu nevresim takımları ve yatak örtüleridir. İskoç havasını yatak odalarında yaşatmak için bir nevresim ve yatak örtüsü size yeterli olacaktır.

İlgili yazılar
Genel

İç Mimarlardan 🤩 gizli iç mimari tasarım dekorasyon ipucu fikirleri

Muhteşem bir ev için kusursuz iç mimari tasarım fikirleriProfesyonel bir iç mimar…
Devamını Oku
GenelStiller

Cottagecore İç Mimari Dekorasyon Stili

Cottagecore tamamen açık hava ve yavaş yaşamla ilgilidir. Karantinadan bu yana trend olan…
Devamını Oku
DekorasyonGenelTrendler

2021'de Popüler Ev Dekorasyonu Trendleri

Evlerimiz bir zamanlar yoğun bir günün sonunda dinlendiğimiz veya hafta sonları ev işlerine…
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.