HOLLYWOOD REGENCY NEDİR?


Hollywood Regency Bazen de Regency Moderne olarak da bilinen Hollywood Regency, hem zenginlik hem de rahatlık anlamına gelen metalik ve cam vurgularla koyu renk ve kontrast kullanımıyla karakterize edilen iç tasarım stilidir.

1930’larda Hollywood’un Altın çağından çıkmıştır. Yapımcılar ve yönetmenler filmlerine ekstra yıldız gücü getirmek istediler, bu yüzden ciddi bir zenginlik düşünülerek tasarlanan evler daha sonra stil haline gelmiştir.

Metalik Kaplamalar Kullanın

Bu tarzın bir numaralı tasarım unsurları, cazibe getirmektir. Görkemli, zengin doku, lüks detaylar ve lüks vurgular istiyorsunuz. Alanı olabildiğince zengin hissetmeye çalışıyorsanız, gold ve metalik kaplamaları tercih etmelisiniz

Hollywood Regency zengin katmanlı dokular, yüksek kontrastlı desenler, metalik kaplamalar ve canlı renkler kullanılarak stil vurgulanmalı.

Art Deko Desenler

Hollywood Regency’den ciddi art deco veya yüzyıl ortası modern titreşimler aldıysanız, yanlış hissetmediniz. Hollywood Regency

desen ve renk gibi detaylar da art deco’dan ilham alıyor.

RENK TONLARI

Hollywood Regency’de renk veya desen eksikliği bulamazsınız, ancak renk de desen olsun her ikisi de kesinlikle stratejik olarak kullanılır. Kullanılan desenler ve renkler çok cesurdur. Dekor genellikle aynı renk paletinde tutulur ve sadece bir veya iki desen kullanılır, bu yüzden çok meşgul hissetmez.Çok sayıda siyah beyaz kontrast göreceksiniz, ancak Hollywood Regency alanlarında tonlarca korkusuz renk patlaması da vardır.

Kumaş Seçimi

Göz alıcı dokular mesela lakeler mutfak alanlarında kullanıldığında o alanı anında parlatır! Kumaş seçimlerinde de seçilen kumaş hangi hissi yaratmak istiyorsak bize o etkiyi yaratmak için çok önemlidir,İpek, saten, kadife, süet, şönil ve hatta kürk düşünün. Bu muhteşem tekstiller farklı yüzeylere sahiptir ve alanınıza derinlik katar.Hollywood Regency stilindeki zenginlik hissiyatını bu tarz kumaşlar ile yakalayabilirsiniz.

İlgili yazılar
DekorasyonGenelStillerTeknolojiTrendler

Minimalist İç Mimari Tasarım Nasıl Olmalıdır? 

Devamını Oku
DekorasyonGenelStillerTeknolojiTrendler

Rustik İç Mimari Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Devamını Oku
DekorasyonGenelTeknoloji

Antre koridorunu tasarlarken dikkate almanız gereken bazı ipuçları

Depolama: Antre koridorunda yeterli depolama alanı sağlamak önemlidir. Ayakkabılar, ceketler…
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir