GenelStiller

İskoç Tarzı Ev Dekorasyon İç Mimari Stil

İskoç tarzını evlerimizde vurgulayacağımız en önemli parça aslında simgesi olan bahsettiğimiz desendir.Her sene mutlaka ev dekorasyon ürünleri satan mağazalarda sezon koleksiyonlarında bu parçalardan mutlaka görüyoruz.Sıcaklığı,aileyi ve gelenekselleştirmeyi çağrıştırmasından dolayı romantik bir hissiyatı vardır.Şimdi iskoç tarzı evler yaratmak için bir kaç ipucu….

Salon/Koltuk Aksesuarları

Salonlar bu deseni kolaylıkla uygulamak için doğru bir yer olduğuna inanıyorum.Çoğu zaman bu desenler yastıklar,battaniyeler,koltuk örtüleri ve koltuk kumaşlarında görmekteyiz.Tek renk desensiz bir kanepenin üzerine tartan desenli yastıklar ve koltuk battaniyeleri ile kendi iskoç tarzınızı yakalayabilirsiniz.Kanepelerinizde sıcacık bir ortam yaratıcaktır.

Eğer lüx bir görünüm istiyorsanız ,deri kanepeler ve kahve tonlarında mobilyalar ile kırmızı ekoseli kumaşlı yastıklar seçin. Bu desen koyu renkli mobilyalar ve deri ile sizce de aristokrat bir havaya bürünmedi mi?

Mutfak/Masalar

Ham ahşap mutfak masasına ve torent sandalyelere sahipseniz tartan kumaş desenleri ile uyumuna bayılacaksınız.Masalarınızda natürel ahşap ve iskoç stili rüzgarı yaratabilirsiniz.Bu desenler ve ham ahşap mobilya seçimleri mekan da sıcak ve mütevazi bir ortam sağlamanıza sebep olacaktır.

Yatak odaları/Nevresimler

Yatak odalarınız için bu tarzı elde etmenin en kolay yolu nevresim takımları ve yatak örtüleridir. İskoç havasını yatak odalarında yaşatmak için bir nevresim ve yatak örtüsü size yeterli olacaktır.

İlgili yazılar
DekorasyonGenelStillerTeknolojiTrendler

Minimalist İç Mimari Tasarım Nasıl Olmalıdır? 

Devamını Oku
DekorasyonGenelStillerTeknolojiTrendler

Rustik İç Mimari Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Devamını Oku
DekorasyonGenelTeknoloji

Antre koridorunu tasarlarken dikkate almanız gereken bazı ipuçları

Depolama: Antre koridorunda yeterli depolama alanı sağlamak önemlidir. Ayakkabılar, ceketler…
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir