Mimari

En İyi Akıllı Ev Sistemleri

mimarimoda
mimarimoda

Akıllı ev sistemi satın almak için incelemelere ve entegrasyonlarına bakmak istiyorsunuz.

İncelemeler size teknolojinin ne kadar iyi veya kötü olduğunu gösterse de, entegrasyon bilgileri sisteminizi gerçekte kaç ürüne bağlayabileceğinizi size gösterecektir. 

Entegrasyonları araştırırken, sahip olduğunuz ve sistemle uyumlu olmayan akıllı cihazları da göz önünde bulundurmalısınız. Bugün, en iyi akıllı ev sistemleri, en son teknolojiye sahiptir ve üçüncü taraf entegrasyon olanaklarının uzun bir listesini sunar. Örneğin, Amazon’un Alexa’sı ve Google Assistant, yalnızca kendi şirketleri tarafından yapılan termostatlara değil, Nest of Ecobee4 gibi akıllı termostatlara bağlanır.

Tüm cihazlarınız birbirine iyi bağlanırsa, iyi çalışırsa ve kullanımı kolaysa, akıllı ev deneyimleriniz çok daha sorunsuz çalışacaktır.

İşte size önerdiğimiz dört ana akıllı ev sistemi.

1. Amazon Alexa

Birden fazla ile 20,000 üçüncü parti entegrasyonları , Alexa kuşkusuz en kapsamlı akıllı ev ekosistemlerinin bugün biridir. Alexa’yı Eco-hoparlör biçiminde (“Alexa, bugün hava nedir?”) Kullanmayı muhtemelen duymuş olsanız da, Alexa’nın artık termostatlar (örn. Ecobee4) ve TV’ler de dahil olmak üzere birçok başka akıllı ürüne dahil olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. yani Ateş TV).

Alexa, akıllı evinizin her yönüne kolayca erişmenizi ve kontrol etmenizi sağlar. Spotify gibi uygulamalarla, ışıkları kapatmasını istediğiniz kadar kolay konuşmak için Alexa’yı kullanabilirsiniz. Amazon’un ekosistemi sektördeki en yaygın sistemlerden biri olduğu için, çoğu akıllı ürün, Philips, Samsung, Nest ve Schlage tarafından üretilen ürünler de dahil olmak üzere Alexa ile sorunsuz bir şekilde bütünleşiyor – yani Alexa, artık garajınızı kapatabilir, kapılarınızı kilitleyebilir ve ayarlayabilir Evinizin sıcaklığı. Alexa’nın belirli bir cihazla çalışıp çalışmayacağını bilmek için ‘Amazon Alexa ile çalışır’ etiketine bakın.

Sonunda, Alexa’nın diğer akıllı cihazlara ve uygulamalara entegre olma ve konuşma yeteneği (Alexa, herhangi bir akıllı sistemin en üçüncü taraf entegrasyonuna sahiptir) onu akıllı eviniz için en iyi seçeneklerden biri yapar.

2. Google Asistanı

Alexa’ya doğru koşan varsa, Google Asistanı. Google Asistan’ın üçüncü taraf entegrasyonları daha az olsa da, Google’ın arama motoru alanının büyük mülkiyeti sayesinde, genellikle soruları cevaplayabilir ve Alexa’nın yapamayacağı komutları tamamlayabilir. Dentsu dijital ajansı 360i’den yapılan bir araştırmada, Google Asistan’ın Alexa’ya göre doğru cevap verme olasılığı beş kat daha fazla. Sonuçta, Asistan, insanların doğal olarak nasıl konuştuğunu anlama konusunda kazanır.

Örneğin, Spotify’da “Bu şarkıyı sevmiyorum” Yardımı’na söylerseniz, sıradaki şarkıya geçecek, Alexa ise sadece “Spotify’da başparmak yukarı ve aşağı desteklenmez” diyecektir. Bunun gibi küçük farklılıklar Alexa’dan daha çok yardımcı olur (ve daha az hazırdır) çünkü sizi Asistan’a yönlendirebilir.

Asistan, Philips, Belkin, August, Nest ve Spotify ve Uber gibi popüler uygulamalar da dahil olmak üzere çoğu büyük markanın ürünleri ile entegre olabilir.

3. Wink Hub 2

Wink Hub 2, “ana tüketici için tasarlanmış ilk akıllı ev merkezi” olarak lanse edildi. Alexa ya da Assistant’tan farklı olarak, Wink, farklı akıllı ürün markalarını seçip birbirleriyle sorunsuz bir şekilde birleştirmenize olanak tanıyan hiçbir marka bağlılığına sahip değil. .

Wink Hub 2, Bluetooth LE, Kidde, Lutron ClearConnect, Wi-Fi, Z-Wave ve daha fazlasını içeren akıllı ev protokollerini destekler. Senkronize edilmiş mutfak ve duvar cihazlarıyla tam entegre bir akıllı ev oluşturmak istiyorsanız, bu en iyi seçeneğiniz olabilir. Ayrıca, hareket halindeyken Wink Hub uygulamasını indirebilir ve ışık anahtarları veya garaj kapısı gibi kontrol komutlarını telefonunuzdan telefonunuzdan indirebilirsiniz.

4. Samsung SmartThings Hub

Bu Samsung sistemi , akıllı termostatlar, Wi-Fi yönlendirici, ampuller ve güvenlik cihazları dahil olmak üzere farklı markalara ait çok çeşitli akıllı cihazları bir araya getirir . Akıllı sisteme sahip kullanıcılar SmartThings Hub duvar montajına sahip olur ve SmartThings IOS veya Android uygulamasıyla hub’a bağlı akıllı cihazlara tam erişim sağlayabilir.

Samsung SmartThings Hub, son birkaç yıldır kendi akıllı cihaz tekliflerini büyütüyor. Aslında, Hub’ın ürün grubu son zamanlarda SmartThing Wi-Fi fişi, SmartThings Lightbulb ve bir SmartThings Cam’ın eklenmesiyle büyüdü.

SmartThings Hub’ı kullanarak, bir odaya girip çıkarken açıp kapatmak gibi çeşitli işlemleri yapmak için uyumlu akıllı cihazlar ayarlayabilirsiniz. SmartThings duvar hub’ına veya uygulamasına sesli komutlar verebilirken, sisteme Amazon Alexa veya Google Assistant’ı da entegre edebilirsiniz. 

En İyi Akıllı Ev Cihazları

  1. Amazon Eko
  2. Philips Hue
  3. TP-Link HS200
  4. Ecobee4
  5. NetGear Arlo Q
  6. Akıllı Şef Teknolojisine Sahip Char-Broil Dijital Elektrikli Sigara İçen
  7. Mükemmel Fırında Pro
  8. Ecovacs Deebot N79S
  9. LG Akıllı TV

1. En İyi Konuşmacı: Amazon Yankı (2. Nesil)

Fiyat: 99,99 TL

Günlük ihtiyaçlarınızı karşılamak için nispeten uygun fiyatlı bir cihaz arıyorsanız, muhtemelen Amazon Eko’dan daha fazla aramanıza gerek yoktur. Konuşmacı, en sevdiğiniz müziği çalmak, telefon görüşmeleri yapmak veya mesaj göndermek, soruları cevaplamak ve sizin için alarmları ayarlamak için Alexa’ya bağlanır; Aynı zamanda evinizdeki diğer akıllı ürünlere de bağlanır, böylece siz ve fıskiyeleriniz arasındaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hoparlör odanızı 360 ° sesle doldurur ve her yönden dinlenmenizi sağlamak için gürültü engelleme teknolojisini kullanır. Eko ile TV’nizi açabilir, pizza sipariş edebilir ve alışveriş yapmak için bir alışveriş listesi oluşturabilirsiniz – koltuktan hiç çıkmadan.

Amazon Eko

Resim Amazon’un izniyle .

2. En İyi Işıklar: Philips Hue

Fiyat: $ 49.99 / bir ampul

Philips Ton ampulleri, hem ışığın yoğunluğunu hem de karartma veya komuttaki parlaklığı – ve ışıklarınızın rengini kontrol etmenizi sağlar. Özel renk uyumlu ruh halleri yaratabilirsiniz (örn. Bulunduğunuz belirli bir oda için uygulamanızdaki “enerji” temasını seçin veya müziğinizle senkronize edin). Ayrıca her sabah aydınlık pembe yatak odasına uyanmanızı sağlamak için renk koordineli alarmları ayarlayabilirsiniz.

Bu ampuller çoğu akıllı ev sistemiyle çalışır ve tartışmasız en esnek seçenek haline gelir. Renk istemiyorsanız, Philips Hue White’ı da satın alabilirsiniz.

Philips Hue ampulleri

MeetHue.com izniyle .

3. En İyi Işık Anahtarı: TP-Link HS200

Fiyat: 37,88 $

Philips Hue ampuller ve benzeri akıllı ışıklar harika ve zahmetsizdir – biri ışık anahtarını çevirinceye kadar, bu durumda ampulleriniz siz geri dönene kadar çalışmaz.

Gerçek kullanım kolaylığı için, fiziksel ışık anahtarınızın yukarı veya aşağı olup olmadığını, telefonunuzdan veya akıllı evinizden kontrol edebileceğiniz akıllı ışık anahtarları satın almayı düşünün. Kasa uygulamasını kullanarak sahneler ve akıllı eylemler oluşturabilirsiniz – örneğin, uygulamaya “alt katta TV izlediğinizi” söyleyebilirsiniz ve anahtarlar tüm üst ışıkları otomatik olarak kapatır.

TP-Link HS200 Amazon Alexa ve Google Assistant ile çalışır, ancak öncelikle Apple HomeKit, Wink veya başka bir akıllı sistem kullanıyorsanız, diğer seçenekleri düşünmeniz gerekebilir.

TP-Link HS200 ışık şalteri

Resim Amazon’un izniyle .

4. En İyi Termostat: Ecobee4

Fiyat: 249

Ecobee4, ses komutlarıyla hava sıcaklığını kontrol etmenizi sağlar, ancak diğer akıllı termostatların aksine, aynı zamanda kendi Amazon hoparlörü olarak da çalışır (yalnızca bir Amazon hoparlörü ile çalışmak yerine ), böylece Alexa veya Asistanınızın yapabileceği her şeyi yapabilir. müzik çalar, alışveriş yapar ve diğer cihazları kontrol eder. Tabii ki, zaten bir akıllı hoparlöre sahipseniz, daha ucuz bir termostat seçeneğini düşünebilirsiniz.

Ecobee4, uygulamalar ve Alexa veya Apple HomeKit gibi diğer ev ekosistemleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Ayrıca, kurulu olan oda yerine, bulunduğunuz odayı kontrol edebilir.

Ecobee4 termostatı

EcoBee.com izniyle .

5. En İyi Güvenlik: NetGear Arlo Q

Fiyat: 119,94

Bu akıllı cihazların bazıları kolaylık ve eğlence için daha fazla olsa da, NetGear Arlo Q ev güvenliği için gerçekten faydalı bir araçtır. NetGear Arlo Q, yüksek kaliteli video ve ses kaydeder ve hatta zifiri karanlıkta insanların olağanüstü kalitede görüntüler üretir.

Evde olmadığınızda kameranızın otomatik olarak kayıt yapıp yapamayacağını özelleştirebilir veya işte olduğunuz zamana bağlı bir zamanlamaya göre ayarlayabilirsiniz. Daha pahalı olmakla birlikte, yedi günlük video ve ses yedeklemesini ücretsiz olarak sunar ve diğer akıllı güvenlik sistemlerine kıyasla değerli bir yatırım yapar.

NetGear Arlo Q ev güvenlik sistemi

Resim Amazon’un izniyle .

6. En İyi Izgara: SmartChef Teknolojisine Sahip Char-Broil Dijital Elektrikli Sigara İçen

Fiyat: 166,99 TL

Düzenli olarak ızgara yapan herkes, onun rahatsızlığını bilir – evin etini kontrol etmek için eve girip çıkarak, sıcaklığın yeterince sıcak olması umuduyla, ancak bifteğinizi yakmaz ve gerektiğinde kömür veya daha hafif sıvı ekler. Bu araç, ızgarada ön ısıtma yapıldığında, iç et sıcaklığının ne olduğu ve et veya balığınızın tamamen pişirildiği zaman sizi akıllı cihazınız üzerinde uyaranlarla ilgilenir. 725 inç kare pişirme alanı ve dört dahili krom raf, hem büyük hem de küçük durumlar için ızgara yapmanızı sağlar.

SmartChef Teknolojisine Sahip Char-Broil Dijital Elektrikli Sigara İçici

Resim Amazon’un izniyle .

7. En İyi Pişirme Cihazı: Mükemmel Fırında Pro

Fiyatı: $ 86.49

Buzdolabınızda yarım bardak un, üç yumurta ve bir avuç yaban mersini ile neler yapabileceğinizi bulmakta zorlanıyorsanız, şansınız yaver gitmiş olabilir – bu akıllı cihaz hangi yiyeceğe sahip olduğunuzu girmenizi sağlar, ve sonra bu öğelerle kullanabileceğiniz tarifler oluşturur.

Kişi miktarına veya sahip olduğunuz içerik miktarına (yani “sadece“ fincan çikolata parçasına sahip ”) reçeteyi otomatik olarak ölçeklendirebilir veya yapmak istediğiniz tariflerden bir alışveriş listesi oluşturabilirsiniz. Hepsinden iyisi, kabı içine döküldükçe malzemenizi ölçmek için kullanabilirsiniz – akıllı kase size dökmeyi ne zaman durdurabileceğinizi gösterir.

Mükemmel Fırında Pro

Görüntü courtes ait y Amazon .

8. En İyi Vakum: Ecovacs Deebot N79S

Fiyatı: $ 229.98

Şahsen benim için zemini temizleyebilecek herhangi bir cihaz için bu fiyatı üç katını ödemeye razıyım, ancak 229 dolara Ecovacs Deebot N79S oldukça etkileyici bir anlaşma. Akıllı ev sistemleri ve diğer uygulamalarla bütünleşir, manuel direksiyon seçeneği sunar ve yüzeyleri şaşırtıcı derecede iyi temizler. Aynı zamanda uzun bir batarya ömrüne sahiptir.

Resim Amazon’un izniyle .

9. En İyi Televizyon: LG Smart TV

Fiyat: Ekran boyutuna ve özelliklerine göre değişir.

 LG, akıllı TV’lerinde Alexa ve Google Assistant bağlantısını sunan şirketti. Akıllı TV ile Netflix ve Hulu, kablolu yayın kutusu ve diğer video cihazları gibi akış servislerinizi tek bir yerden bağlayabilirsiniz. LG’nin ürünleri gibi pek çok akıllı TV, TV’den bir film veya şov aramasını istemenizi sağlayan ses kontrol yetenekleri de sunar.  Akıllı evinizi geliştirmeye yeni başlıyorsanız ve yalnızca büyük yayın hizmetlerine entegrasyona sahip basit bir akıllı TV istiyorsanız, 4K, Google Asistan ve Alexa özelliklerine sahip bir LG TV’yi 499 ila 900 ABD Doları arasında bir fiyata satın alabilirsiniz. Bulduğumuz en uygun fiyatlı modellerden biri AI ThinQ® özellikli LG Class 4K Akıllı UHD TV idi. Bu model, ekran boyutuna bağlı olarak 499,99 dolar ile 699,99 dolar arasında çalışıyor. Alexa veya Google Assistant’a sahip olmayanlar için TV, LG’nin AI ThinQ adlı ses kontrol yazılımı ile birlikte geliyor.

AIThinQ özellikli LG UHD Smart TV

LG’nin izniyle .

İlgili Mesajlar
MimariTrendler

Evinizi Virüssüz Tutmak için Temizleme Rutinleri

Mutfağınızın, banyonuzun ve diğer yüksek trafikli alanlarınızın temiz ve dezenfekte…
Daha fazla oku
Mimari

Coronaya Karşı Ev Düzenimiz Nasıl Olmalıdır?

Coronaya karşı düzenimiz nasıl olmalıdır ne gibi önlemler almalıyız sizler için…
Daha fazla oku
DekorasyonMimariModaStillerTarihTrendler

HOLLYWOOD REGENCY EV DEKORASYONU

HOLLYWOOD REGENCY NEDİR? Hollywood Regency Bazen de Regency Moderne olarak da bilinen…
Daha fazla oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir