DekorasyonGenelTrendler

Ofis Dekorasyon Önerileri Fikirleri

Hepimiz rahat, davetkar bir atmosferde olmanın genel ruh halimiz ve üretkenliğimiz üzerinde büyük bir rol oynadığını biliyoruz, ancak iyi tasarlanmış bir ofis alanının işletmenizin başarısında bir etki yaratabileceğini biliyor muydunuz? Bir ofisi düzgün bir şekilde nasıl dekore edeceğinizi öğrenmek, işletmeniz üzerinde muazzam bir etki yaratabilir.

En üretken ofisler, ev konforunu profesyonel bir iş imajıyla dengeliyor. Aka, renk, yaşam ve ilham dolu şık bir ortam, ekip üyelerinizin yaşaması için mutlu ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlar.

Ofis tasarım fikirleriniz, şirketinizin değerlerini işteki herkesi harika hissettirecek şekilde içermelidir. İnsanların ofise kötü bir ilk izlenimle girmesini istemezsiniz çünkü ofis tasarımının yenilenmesi gerekir.

Ofisinizi, sizi ve ekibinizi her gün üretken, ilham verici ve motive eden unsurlarla süslemek için bu ofis dekorasyon fikirlerini kullanın. Kurumsal ofis tasarım fikirlerinizi renklendirmenin zamanı geldi!

1. Şirketinizin misyon beyanını görünür hale getirin

Yazıcıya her gittiğinizde şirketinizin misyonunu duvarda görmek, işletmenizin içerdiği değerleri sergilemenin etkili bir yolu ve bunları gerçekleştirmek için harika bir hatırlatma olabilir.

Bunun gibi bir şey:

Müşteri başarısını kişisel olarak elde edin Gurur duyduğumuz ürünler oluşturun Hızlı öğrenin, daha hızlı hareket edin Gerçek olun

2. Yerel sanatçılarla bağlantı kurun

Ofis tarzınıza uygun sanat eserleri yaratan sanatçılar bulmak için bölgenizdeki galerilere göz atın ve bazı parçaları sizin için özelleştirip özelleştiremeyeceklerini görün.

Hangi iş kolunda olduğunuza bağlı olarak, bu size şirketinizin pazarlama mesajını yepyeni bir hedef kitleye genişletmek için size özel bir yol sağlayabilir.

3. Marka renklerinizi entegre edin

Alanınız için bir renk şeması seçerken, markanızın renklerini dahil edin, böylece alanınız sizin ve işletmenizin neyle ilgili olduğunu yansıtan tutarlı bir stili gerçekten destekler. Markanızı ofis tasarımına dahil ederek , çalışanlar işle daha güçlü bir bağ hissedebilir ve olumlu bir şirket imajını teşvik etmeye daha yatkın olabilir.

Doğru renklerin insanlar üzerinde güçlü bir psikolojik etkisi olabilir ve bu da onların daha mutlu hissetmelerine neden olur.

5. Büyük sanat eserlerini asın

Harika küçük ofis dekor fikirleri arıyorsanız, asılı sanat çalışma alanınızı çok daha ilginç, düşünceli ve ferah gösterebilir. Siyah beyaz duvar askılarıyla basit tutun veya her geçtiğinizde gününüzü aydınlatan canlı, göz alıcı çalışmalarla cesur olun.

Ofisinizin duvarlarına kanvas baskılar eklemek, şirketinizin kalbini ve zihnini temsil edecek güzel bir sanat ifadesi olabilir.

Bu yüksek kaliteli kanvas baskıları tablohane.com deneyebilirsiniz . İstediğiniz fotoğrafın veya sanat eserinin net, estetik ve çekici baskılarını yapmak için en son teknolojiyi kullanırlar. Ortaya çıkan baskılar, şirketinizin ideallerini ve amaçlarını kişiselleştirecek çarpıcı ve göz alıcıdır.

6. Eşsiz mobilyalar ekleyin

Bu günlerde kanepeler , sandalyeler, masalar ve benzerleri için çok fazla seçenek var . Hayvan desenli modern kalsik sandalyelere kadar, markanızla konuşan bazı mobilyaları garantili olarak bulacaksınız.

Mudo ve Vivense gibi çevrimiçi mobilya siteleri , benzersiz parçalar için harika adreslerdir .

7. Aynalar

Aynalar , çalışma alanınızın tüm görünümünü değiştirebilir. Ofisinizi daha rafine ve profesyonel hale getirir ve her tür alanı daha büyük göstererek çalışma alanınızın daha açık ve davetkar olmasını sağlar.

Bonus: Artık iş arkadaşlarınızın sunumdan önce görünümlerini iki kez kontrol etmeleri gerektiğinde tuvalete gitmeleri gerekmiyor.

8. Ofis sarf malzemelerinizi renk kodlayın

Eşleşen kalem tutucular ve zımbalar sizi düzenli göstermekle kalmaz, aynı zamanda düzenli kalmanızı da sağlar. Bazı renklerin eleştirel düşünme becerilerinizi geliştirdiği bile kanıtlanmıştır .

Renk, ne kadar üretken olduğunuzu derinden etkileyebilir. Bilimsel araştırmalar, mavi renklerin zihninizi etkilediğini, vücudunuzu kırmızılaştığını, duygularınızı sarardığını ve “dengenizi” yeşillendirdiğini göstermiştir. Bu renkleri birleştirerek çalışma davranışınızı büyük ölçüde etkileyebilirsiniz.

Yaratıcı olmanız gerekiyorsa, mor rengi kullanmayı deneyin. Mavi ve kırmızı tonlar, beyin ve beden deneyimi yaratırken beyin sinapslarınızın ateşlenmesini sağlar.

Google “en üretken renk” i seçerseniz, cevabın mavi olduğunu öneren birçok sonuç bulacaksınız. Tüm gün zihin çalışması yaparsanız, uzmanlar ofisinizi maviye boyamanızı ve biraz portakal ile renklendirmenizi önerir. Bu, zihin uyarıcı odanızda duygu uyandırır.

10. Bölücülerle boşlukları ayırın

Açık ofis ortamları, modern bir çalışma alanı görünümünden fazlasını sunar. Duvarları yıkmak, ekip üyeleri arasındaki iletişimi ve işbirliğini artırarak tüm çalışma alanına genel bir sinerjik his verir.

Bu şekilde ekip üyeleri, atmosfer sıcak ve gayri resmi olduğu için sohbetlere girmeye daha yatkın hissederler.

11. Ofis ortamınızı değerlendirin

Ofis atmosferinden bahsetmişken, ofisinizdeki her alanın kendine has bir havası olmalıdır.

Örneğin, konferans odanızın daha ciddi, işe başlama hissine sahip olmasını isteyebilirsiniz. Dolayısıyla, nötr bir renk şemasına ve daha profesyonel görünümlü mobilyalara sahip olmak burada en mantıklı olanı olacaktır.

Bu arada, muhtemelen dinlenme odanızın eğlenceyi ve kahkahayı ortaya çıkarmasını istiyorsunuz, bu nedenle cesur renkler, eklektik mobilyalar ve dart tahtaları eklemek uygun olacaktır.

12. Vurgulu bir duvar boyayın

Duyularınızı bunaltmadan mekanınıza biraz bana bak rengi eklemek için, bir duvarı parlak veya vurgulu bir renkle boyayın, ardından ofisin geri kalanını hafif ve nötr bırakın.

13. Ekip üyelerinin alanlarını kişiselleştirmesine izin verin

Dekor söz konusu olduğunda herkesin kendi zevki ve kişisel tarzı olduğundan, ekibinizi gün boyunca kendilerini motive edecek unsurları entegre etmeye teşvik edin.

Bu, onları yolda tutan renkli bir planlayıcı gibi basit bir şey veya en sevdikleri sanatçının duvar resmi gibi abartılı bir şey olabilir.

14. Doğal aydınlatmanızdan en iyi şekilde yararlanın

İyi aydınlatma, iyi tasarlanmış bir ofisin en önemli unsurlarından biridir. Alanınız en eşsiz mobilyalar, en iyi renk kombinasyonları ve şık masalarla donatılabilir, ancak doğru aydınlatmaya sahip değilseniz bunların hiçbiri gerçekten parlamayacaktır.

Doğal aydınlatma her zaman en iyisi olduğundan, çalışma alanınızı mümkün olduğunca fazla doğal ışıkla doldurmak için tüm pencere alanlarını engelsiz tutun. Pencerelerinizde panjur varsa, bunları açık tutun.

15. Teşhirde sağlıklı atıştırmalıklar olsun

Atıştırmalıkların renkli bir şekilde sergilenmesi, ekibinizin gün boyunca sağlıklı beslenmesini sağlamak için davetkar ve çekici bir yoldur, böylece keskin ve odaklanmış kalabilirler.

Herkesin biraz beyin yakıtına ihtiyacı olduğunda alması için bir meyve kasesi, atıştırmalık barları ve şişelenmiş su koyun.

16. Ofis dağınıklığından kurtulun

Her türden kağıtlar, dosyalar ve kutular bir süre sonra yığılır. Ofis çöplerini temizlemek için her gün 20 dakika ayırmak, alanınızın kısa sürede temiz ve yenilenmiş görünmesini sağlayacaktır.

17. Elinizin altında bir meyve sepeti bulundurun

Büyük bir kase taze, renkli meyve hakkında sadece ona bakarak canlanmanızı sağlayan bir şey var. Bir koyun meyve sepeti lobide sehpa gibi beklenmedik bir yerde.

Bunu yapmak sadece güzel bir resim yapmakla kalmıyor, aynı zamanda sağlıklı atıştırmayı da teşvik ediyorsunuz!

18. Bilgisayarınızın masaüstünü özelleştirin

Bu kolay ama çok önemli. Masaüstü duvar kağıdınız olarak gün boyu ilham almanızı sağlayacak bir resim veya grafik eklemeniz yeterlidir. İşleri taze tutmak ve yeni fikirlerin gelişmesini sağlamak için birkaç haftada bir değiştirin.

19. Takvimler ekleyin

Bir daha asla bir toplantıyı veya önemli satış görüşmelerini kaçırmayın.

Hem pratik hem de göze hitap eden amaçlara hizmet eden duvar takvimleri , günlük işler ve devam eden projeler konusunda sizi takip edecek ve yaklaşan tatiller ve tatiller ufukta olduğunda size hatırlatacaktır.

 20. Bir kahve istasyonu ekleyin

Herkes kahveyi sever, özellikle bedava olduğunda. Ofis için yuvarlanan bir ada alın, masanın üstüne bir kahve makinesi, kahve ve kahve filtreleri ve saklama bölmesine kupalar, krema ve şeker yerleştirin.

Ekibiniz, günün ortasında insanların espresso siparişlerini alarak bunu yuvarlayarak eğlenebilir.

21. Yakındaki sevdiklerinizin fotoğraflarını çerçeveli tutun

Arkadaşlarınızın ve ailenizin fotoğraflarını masanızda tutmak size hayattaki en önemli şeyleri hatırlatır.

22. Bir beyaz tahta alın

beyaz tahta

İster kendi alanınızda ister ortak kullanım alanınızda, yaratıcı ve ilgi çekici bir görünüm için bir beyaz tahta (veya kara tahta) ekleyin . Bunu, yapılacakları işaretlemek, sunuları bekletmek ve ekip üyelerinin aynısını yapması için açık bir davet olarak kullanın.

23. Bitkileri ekleyin

Bitkiler ekleyerek ofisinize yeni bir hayat verin. Saksı bitkileri, alanları doğal bir şekilde ayırmanıza yardımcı olabilir. Ve ofisteki hava kalitesini iyileştirirler.

24. Masanızı doğru şekilde yerleştirin

Çalışma alanınızda özel bir ofisiniz varsa, masanızı yan tarafa doğru yürüyen veya gelmek isteyen ekip üyelerine bakacak şekilde tutun.

Bu şekilde, üretkenlik ritminizden ödün vermeden mahremiyeti açıklıkla dengeliyorsunuz.

25. Giriş yolunuzu sıcak ve misafirperver hale getirin

Giriş yolunuz, insanların ofis kapılarınızdan girdiklerinde ilk fark ettikleri şeydir, bu nedenle bu alanın sahip olmasını istediğiniz izlenimi dikkatlice düşünmelisiniz.

Ekibinizin ve müşterilerinizin ofisinize girdiklerinde nasıl hissetmelerini istiyorsunuz? Evde? İşe dönmeye hazır mısınız?

Eğlenceli kanepeler ve sandalyeler, şirketinizin vizyonunu yansıtan duvar askıları ve ilgili dergi veya haber makalelerini bir araya getirerek davetkar hale getirin. Yeterli yeriniz varsa, köşeye bir Kahve istasyonu olan yüksek bir masa ve üzerinde “Bir fincan kapın!” Yazılı kahve kupaları koyun.

26. Üstten aydınlatmayı lambalar veya görev ışıklarıyla değiştirin

Sert floresan aydınlatma kimse için rahat değildir. İnsanların gözlerini incitir, baş ağrısına neden olur ve açıkçası iyi görünmez.

Üst aydınlatmanızı, ofis dekorasyon fikirlerinin geri kalanına uyacak şekilde endüstriyel veya çağdaş zemin lambalarıyla değiştirin. Bu değişim daha açık, uyumlu bir alan yaratır ve çok daha iyi görünür.

27. Büyük bir saat ekleyin

Ekip arkadaşına bir daha saatin kaç olduğunu sorma. Çalışma alanınızın ortasına kaçırılmaması gereken, büyük boyutlu bir saat yerleştirmek, zamanı takip etmenin modern bir yoludur ve ofisinizi birbirine bağlar – ofis duvar dekorunuz için olması gereken bir şey. Saat Linki

Ofisinizi işte veya evde nasıl dekore edeceğinizi öğrendiğinizi umuyoruz. Aşağıdaki yorum bölümünde hangi fikri beğendiğinizi bize bildirin!