Pop art iç tasarım stili çok duygusal ve enerjiktir, bu yüzden sürekli hareket halinde yaşamaya hazır olan gençlere özellikle yakındır. 

Pop Art İç Tasarım Stili. Stüdyoda canlı dekor

Pop art’ın parlak renkleri, iç mekanlarda kullanılabilecek her şeyi satan süpermarketlerin pencerelerini hatırlatmayı amaçlar. Popüler tüketici ürünlerinin resimleri sanat eseri olarak sunulmakta olup, evinizin burada gerçekleşen günlük yaşamın parlak bir parçası olması amaçlanmıştır.Bu tarzın kayda değer bir kısmının, Andy Warhol’un çalışmalarından, yani herhangi bir modern Pop Art iç tasarımının vazgeçilmez niteliği haline gelen parlak resimlerinden sonra oluşturulduğunu unutmamalıyız.

Pop Art İç Tasarım Stili. Oturma odasında siyah tavan ve hafif barakalar

Pop art iç tasarım stili. Gökkuşağıdaki Yaşam

Parlak renkli iç sergiler plastik, sentetik elyaftan, çekici formdaki işlevsel nesnelerden, tekrarlanan aksesuarlar, posterlerden ve peluş kalp gibi ucuz popüler hediyelik eşyalardan oluşur.

Pop Art İç Tasarım Stili. Yaşam için Garish dekorasyon
 1. Farklı boyutlarda aynı eşyalar farklı seviyelere yerleştirilir.
 2. camın üzerine tanınabilir bir resimle büyük baskı veya fotoğraf yerleştirilebilir: alanın ortasına yerleştirilebilir: dini figürlerin veya ürünlerin portreleri (Che Guevara’nın bir portresi veya yatak odasındaki yatak odasında Coca-Cola’nın reklamı stil tercihleriyle mükemmel bir şekilde eşleşir) ).
 3. Tanınmış firmaların logosuna sahip halılar veya açıkça sentetik hayvan derileri, yinelenen ve tanınabilir desene sahip duvar karoları.
 4. Mobilya – parlak renkler, belki çekici bir desenle – parlak yüzeyler veya plastik ile

Pop sanat. Vurgulanan yapaylık

Duvarlar, tavan ve zemin görsel olarak görsel yükü taşımaz, sanatçı tarafından tasarlanan tek bir dekorasyonda birleşebilir. İç mekandaki pop art tarzı, aynı anda birbirine zıt, beyaz ile karışan asit renkleri sağlar. Bir orantı hissi, yalnızca bu kadar çığlık atan sahnelerde uzun süre kalma kabiliyetiniz tarafından belirlenir.

 1. Duvarların renge göre en uygun şekilde bölünmesi, bir duvarın krem ​​veya bej kalması ve alışılmadık şekilde şekillendirilmiş veya stilize edilmiş baskıların aynasına uyması, diğer ikisi ise parlak tonlarda boyanması, ancak dördüncü – ki bu basit süs teknolojisinde – bir kapı veya pencere içerir.
 2. Tavan, parlak düzlemli yüzeye sahip olmasının yanı sıra, renkli aydınlatmayla çok katlı ve asimetrik olabilir.
 3. Zemin, kompozisyonun en nötr kısmıdır. Fakat burada parlak halıyla (ya da kaotik bir desenle sınırlı renkleri) tanışabilirsiniz.
 4. Mobilya miktarı az. Ancak, fütüristik, sıradışı bir şekle, bodur ve özel incelemeyi hak ediyor.
 5. Dolap, çekmeceli ve dolaplı podyum ile değiştirilir.
 6. Aksesuarlar plastik, krom fakat her zaman eğlenceli. Örneğin bir kadın silueti veya çizgi roman kahramanı şeklinde.
Pop Art İç Tasarım Stili. Mutfağın dekorasyonuna sıradışı bir bakış

“Saçma” şeyler ve besteler, iç mekanda Pop Art’ın önkoşuludur. Bununla birlikte, elit davranıyor gibi görünmemeli ve onları daha ciddi algılamalılar.

İlgili yazılar
DekorasyonGenelStillerTeknolojiTrendler

Minimalist İç Mimari Tasarım Nasıl Olmalıdır? 

Devamını Oku
DekorasyonGenelStillerTeknolojiTrendler

Rustik İç Mimari Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Devamını Oku
DekorasyonGenelTeknoloji

Antre koridorunu tasarlarken dikkate almanız gereken bazı ipuçları

Depolama: Antre koridorunda yeterli depolama alanı sağlamak önemlidir. Ayakkabılar, ceketler…
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir