DekorasyonGenelStiller

Shabby Cnic Tarzı İç Mimari Dekorasyon Stili

Eski püskü şık tasarımın neden bu kadar çekici olduğu sorusu yoktur. Doğru yapıldığında, bu tarz rahat hissetmek ve çekti görünmek arasındaki mükemmel dengeyi vurgular. Sanatsal ama zarif bir titreşim ortaya koyuyor, ayrıca tasarımcıya masaya kendi sıkmalarını getirme özgürlüğü veriyor.

.

Shabby chic tasarımı dengelidir.

Shabby chic, birlikte çekilmiş ve kaygısız mükemmel bir karışımıdır. Resim: Ellie Lillstrom Fotoğrafçılığı

Bu görünümü şu benzer ürünlerle yeniden yaratın: Sofa | Halı | Ayna | Yastık fırlatmak

Eski püskü şık tasarımın neden bu kadar çekici olduğu sorusu yoktur. Doğru yapıldığında, bu tarz rahat hissetmek ve çekti görünmek arasındaki mükemmel dengeyi vurgular. Sanatsal ama zarif bir titreşim ortaya koyuyor, ayrıca tasarımcıya masaya kendi sıkmalarını getirme özgürlüğü veriyor.

Ancak, daha önce böyle bir odayı hiç çekmediyseniz, bu biraz korkutucu olabilir. Bazen, dağınık olmaktan daha fazla amaç sahibi hisseden daha az yapılandırılmış alanlar yaratmak zordur.

İçeri girdiğimiz yer burasıdır. Eski püskü şık estetiği kırmak için bilmeniz gereken sırları derledik. Bu bohem hissinin bir onsundan ödün vermeden tasarımınıza gerekli yapıyı nasıl ekleyeceğinizi öğrenmek için bu ipuçlarını okuyun. Bunları aklınızda bulundurun ve her seferinde bu tür bir görünümden çekebileceksiniz.

Tarafsız bir arka plan kullanın.

Tarafsız bir arka plan, tasarım seçimlerinize odaklanmanızı sağlar. Görüntü: Martha O’Hara İç Mekanları

Bu görünümü şu benzer ürünlerle yeniden yaratın: Ottoman | Halı | Atmak

Tarafsız bir arka planla başla

Başarılı iç tasarım projeleri ver ve al ile ilgilidir. Her unsur, odayı bir bütün olarak bir araya getirme konusunda önemli bir rol oynarken, bazılarının diğerlerinin parlamasını sağlamak için daha hafif bir rol alması gerekir. Birçok eski püskü şık parça cesur ve renkli olduğundan, bu alanların arka planının onları dengelemek için nötr kalması gerekir.

Kayıt için, “arka plan” dediğimiz zaman odanın yapısal unsurlarından bahsediyoruz – kişisel eşyalarınızın parçası olmayan duvarlar ve zeminler gibi özellikler. Duvarları beyaz veya bronz gibi daha açık nötr tonlarda boyamayı ve basit ahşap zemine yapışmayı düşünün.

Tarafsız bir arka plan sıkıcı olmak zorunda olmadığını unutmayın. Tasarımınızı şömine veya gömme raflar gibi mimari elemanların etrafında ortalamaktan çekinmeyin. Veya dokulu boya çalışmasıyla duvarlara ekstra bir görsel ilgi katmanı eklemeyi düşünün.

Sıkıntılı mobilya çekicilik katıyor.

Cazibe eklemek için vintage veya sıkıntılı mobilyalar kullanın. Resim: Bruce Hemming Fotoğrafçılık

Bu görünümü şu benzer ürünlerle yeniden yaratın: Koltuk | Kolye | Merdiven

Sıkıntılı veya klasik mobilyalara odaklanın

Çoğu zaman, “shabby chic” in “perişan” kısmı, yıpranmış veya antika bir estetiğe sahip öğeleri ifade eder. Mobilya bu ayrıntıyı herhangi bir odaya doldurmanın harika bir yoludur.

Bu görünüme nasıl ulaşılacağıyla ilgili olarak, seçebileceğiniz çok sayıda seçenek var. Bu stille hazır parçalar üreten tasarımcılara göz atabilir veya bitmemiş bir model satın alabilir ve evde nasıl yeniden oluşturulacağına dair çevrimiçi bir eğitici arama yapabilirsiniz. Ancak, mobilyalarının biraz tarihi olanlara aldırış etmeyenler de eski seçeneklere bakabilirler. Hangi benzersiz parçaları bulabileceğinizi görmek için tasarruf mağazalarına veya bahçe satışlarına göz atın.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta, seçtiğiniz mobilyaların sadece sıkıntılı görünmesi gerektiğidir  . Tasarımınızı tamamlamak için size yeni parçalar satın alıyorsanız, bir araya getirildiklerinden, gerekli tüm parçalarına sahip olduklarından ve sağlam olduklarından emin olun. Bir parçanın nasıl göründüğünü her zaman değiştirebilirsiniz, ancak zamanınızı ve paranızı çok uzun süre işlevsel olmayacak bir şeye yatırmanın bir anlamı yoktur.

Karıştırın ve aksesuarları eşleştirin.

Karıştır ve eşleştir aksesuarları, eski püskü şık stili tanımlamaya yardımcı olur. Image: Elementimizdeyiz

Bu görünümü şu benzer ürünlerle yeniden yaratın: Yan Sehpa | Kabarık | Atmak | Duvar Asılı

Karıştırın ve aksesuarları eşleştirin

Şimdi eğlence kısmı için. Odanın bohem hissini tam anlamıyla eve götürebileceğiniz aksesuarlar. Bu tasarım stili, rahat ve rahat bir alan yaratmak için çeşitli farklı aksesuarları (halı, battaniye, yastık, duvar sanatı ve dekor eşyalarını atmak gibi – atmak) ile ilgilidir.

Bu durumda, karıştırma ve eşleştirme çok önemlidir. Çeşitli baskılar, desenler ve dokular içeren öğeleri seçin. Daha uyumlu bir görünüm tercih edenler için, renk düzeninizi boşlukta tekrarlanan iki veya üç farklı tonla sınırlamaya çalışın. Ancak, stiliniz daha eklektikse, kesinlikle kendi sınırınızı koyabilirsiniz.

Daha az yapılandırılmış stillerle uğraşırken, odanın dağınık görünmemesine dikkat etmek önemlidir. Bunu önlemek için iyi bir kural, bakış açınızı değiştirmektir. Belirli bir öğenin tasarımınıza uygun olup olmadığından emin değilseniz, birkaç adım geriye gidin. Bunu yapmak, alanı bir bütün olarak görmenize ve öğenin nihayetinde vizyonunuza ekleme veya engelleme yapıp yapmadığınızı belirlemenizi sağlar.

Doğal unsurları dahil et.

Doğal unsurları eklemeyi unutmayın. Görüntü: İç Mekanlara Dokun

Bu görünümü şu benzer ürünlerle yeniden oluşturun: Işıklar | Ekici | kilim

Doğal elemanlar ekle

Eski püskü bir şık tasarıma sahip alanlar, genellikle aydınlık, hafif ve havadar bir yapıya sahiptir. Eve gitmenin en kolay yollarından biri, dış mekanlardan bazı unsurları getirmektir. Yeşil bir baş parmağınız varsa, bitkileri dahil etmeyi düşünün ya da bol miktarda doğal ışık alıyorsanız, güneş ışığına izin veren basit pencere uygulamaları lehine yukarıda bahsetmiş olduğunuzu düşünün.

Ayrıca , tasarımınıza çeşitli doğal malzemeler eklemeyi düşünebilirsiniz . Mobilyalarınızda ahşap kullanabilirsiniz, bambu halıyı deneyebilir veya vazo veya bardak gibi çeşitli kil veya taş aksesuarlarla oynayabilirsiniz.

Shabby chic yaratıcılığa izin verir.

Eski püskü şık tasarım yaratıcı özgürlüğe izin veriyor. Resim: Rikki Snyder

Bu görünümü şu benzer ürünlerle yeniden yaratın: Vazo | Masa örtüsü | Bar tabureleri

Doğru yapıldığında, eski püskü şık tasarımlar titizleşiyor. Çok zahmetsizce şık görünebilirler. Sahnelerin ardında kalana kadar, bu dengenin ne kadar zorlayıcı olduğunu gerçekten fark etmiyorsun. Kendinizi benzer bir durumda sıkışmış bulursanız, yardımcı olabiliriz. Eski püskü şık alanları terletmeden nasıl çekeceğinize dair en iyi ipuçlarını derledik. Bunları tekrar okuyun ve siz de bilmeden önce bu iç mekanlarda uzman olacaksınız.

Eski püskü şık alanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Stil Tanımlama serimizde hangi stilleri görmek istersiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

İlgili yazılar
DekorasyonGenelStillerTeknolojiTrendler

Minimalist İç Mimari Tasarım Nasıl Olmalıdır? 

Devamını Oku
DekorasyonGenelStillerTeknolojiTrendler

Rustik İç Mimari Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Devamını Oku
DekorasyonGenelTeknoloji

Antre koridorunu tasarlarken dikkate almanız gereken bazı ipuçları

Depolama: Antre koridorunda yeterli depolama alanı sağlamak önemlidir. Ayakkabılar, ceketler…
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir