DekorasyonStiller

Klasik Tarzı Dekorasyon İç Mimari Stil

Klasik Tarzı Dekorasyon
Klasik Tarzı Dekorasyon

Geleneksel, iç tasarımda en popüler stillerden biridir . Ama tam olarak nedir? “Geleneksel” kelimesi her ev sahibinden farklı bir anlam ifade edebilir. Bugün bu favori estetiğin özelliklerini paylaşıyorum, böylece Geleneksel Tasarımın eviniz için doğru tarz olup olmadığına karar verebilirsiniz .

Avrupa Etkisi

Geleneksel iç tasarım 18 esinlenerek th ve 19 inci yüzyıl Avrupa dekora. Şıklığı ve konforu örnekleyen zamansız bir tarz. Geleneksel dekorasyon, antikaları , klasik sanat eserlerini , simetriyi ve tarihi ile zengin diğer tasarım öğelerini sevenler için mükemmeldir . Geleneksel tasarım uyum, düzen ve arkadaş canlısı cazibesi ile gurur duymaktadır.

Koyu, Zengin Renkler

Koyu renk ahşapları, zarif renkleri ve zengin tonları seviyorsanız, o zaman bu sizin tarzınızdır! Geleneksel mekânlar genellikle duvarlarda nötr bir boya rengine sahiptir, böylece odanın renkli mobilyaları, sanat eserleri ve aksan parçaları patlayabilir. Kırmızı, kahverengi, yeşil ve sıcak mücevher tonları geleneksel stil tasarımında popüler vurgu renkleridir. Bu cesur vurgu renklerinin nötr duvarlarla birleştirilmesi, onurlu hissettiren sıcak ve davetkar bir alan yaratır. Çiçekler, paisleyler, şamlar, çizgiler ve ekoseler de vurgulu duvarlar, mobilya parçaları ve perdeler için standart geleneksel dekor desenleridir.

Parke zeminler bu tarzın temelini oluşturur ve tonu ne kadar zengin olursa o kadar iyidir! Akçaağaç, maun, kiraz, merbau ve ceviz, geleneksel mekanlarda öne çıkan türlerdir.

Regal Mobilya

Geleneksel iç tasarım konusunda minimalist bir şey yoktur ve mobilya da istisna değildir. Geleneksel evler daha ağır, daha görkemli mobilya parçalarına sahip olma eğilimindedir . Çok sayıda pençe-ayak ve düğme tufalı parça, koltuk, oyma ahşap ve metalik detaylar bulacaksınız. Geleneksel mobilyalar (döşeme gibi) genellikle maun, akçaağaç ve kirazdan yapılır. Üst düzey kumaşlar genellikle deri, kadife ve ipek gibi döşemeler için seçilir.  

Siluet geleneksel tarzda dekorasyonda da önemlidir. Queen Anne , Chippendale ve Sheraton tarzlarındaki kavisli çizgiler, kanatlı koltuklar ve sandalyeler ve mobilyalarıyla ünlüdür .

Zarif Mobilyalar

Geleneksel tasarım daha ince detaylarla ilgilidir. Burada şamdanlar, çin, klasik lambalar ve gölgeler, vazolar, dekoratif yastıklar, aynalar, aplikler, kitap koleksiyonları ve avizeler gibi birçok büyük dokunuş bulacaksınız . Bazı doğal gelişmişlik için bu aksesuarların herhangi birine altın ve gümüş bir çizgi eklemek de yaygındır .

Ağır perdeler , perdeler ve valanslar da geleneksel mekanın karmaşık bir parçasıdır ve klasik tarzdaki alan halıları geleneksel bir ev dekorunda olmazsa olmazlardandır.

Süslü ve Mimari Elemanlar

Mimari detaylar, geleneksel bir ev tasarımı yapan şeydir, geleneksel olarak! Dahili dolapların, taç kalıplama, sütunlar, ahşap lambri ve tepsiye veya tavanlar 18 geri Harıken th ve 19 inci ayrıca zenginlik bir dokunuş eklerken yüzyıl ev. (Fazladan depolamadan bahsetmiyorum bile!)    

Simetri geleneksel tasarımda her şeyden önemlidir. Neredeyse her şey çiftler halinde gelir. Buna kanepeler, sandalyeler, sehpalar, lambalar, aplikler ve aksesuarlar dahildir. Bu parçaları eşleştirmenin amacı, önemli bir odak noktasının etrafında – genellikle bir şömine, televizyon veya sanat eseri – arasında dengeli bir alan yaratmaktır.

Klasik Tarz için İç Mimara İhtiyacınız mı var?

İlgili Mesajlar
DekorasyonMimariModaStillerTarihTrendler

HOLLYWOOD REGENCY EV DEKORASYONU

HOLLYWOOD REGENCY NEDİR? Hollywood Regency Bazen de Regency Moderne olarak da bilinen…
Daha fazla oku
DekorasyonMimariTarihTrendler

İnstagram Adreslerimiz

View this post on Instagram #dekorasyonönerileri #dekoratifurunler #icmimar #dekor #new…
Daha fazla oku
DekorasyonMimariModaTrendler

En İyi Aydınlatma Tasarımı Önerileri

İyi aydınlatılmış bir alan, girerken hemen fark edeceğiniz bir şeydir.Harika bir…
Daha fazla oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir