Teknoloji

Dünyada ortalama ev elektrik kullanımı

ev-elektirik-kullanımı
Ortalama hane halkı elektrik kullanımı

Evinizin her yıl ne kadar elektrik kullandığını biliyor musunuz?

Bu yazıyı yaparsanız, dünyanın geri kalanıyla nasıl karşılaştırdığınızı görmenize izin verecektir.

Karbon ayakizini evinizin güç kullanımından azaltmak, gelecekte çokça kullanacağımız bir temadır. Bu görevler için bir astar olarak, dünyanın her yerinde ne kadar elektrik kullanan ve farklı ülkelerde kişi başına ne kullandıklarına bakacağız.
Read more at http://shrinkthatfootprint.com/average-household-electricity-consumption#4wyEq8B7EeZHEsv6.99

Ortalama Ev Elektrik Kullanımı

Dünyadaki insanların yaklaşık% 80’inin elektriğe erişimi var. Bu rakam olan artmış esas olarak artan kentleşmeye, son on yıl içinde. Ancak gittikçe daha fazla insanın elektriğe erişmesine rağmen, çok farklı miktarlarda kullanıyoruz.

Dünya Enerji Konseyi’nin verilerini kullanarak, ortalama elektrik kullanan hanehalkının farklı ülkelerde kullandığı elektrik miktarını karşılaştırabiliriz.

Ortalama Ev Elektrik Kullanımı

Hanehalkı elektrik kullanımını karşılaştırmayı seçtiğimiz ülkeler arasında büyük farklılıklar var. 2010’daki ortalama Amerikan ya da Kanadalı hane, tipik Nijeryalı hane halkından yaklaşık yirmi kat fazla, tipik bir Avrupa hanesinden iki ya da üç kat fazla kullandı.

ABD’de tipik hane halkı elektrik tüketimi her yıl yaklaşık 11,700 kWh, Fransa’da 6,400 kWh, İngiltere’de ise 4,600 kWh ve Çin’de ise 1,300 kWh civarındadır. Elektrik kullanan haneler için küresel ortalama elektrik tüketimi 2010 yılında yaklaşık 3,500 kWh idi.

Zenginlik, fiziksel ev büyüklüğü, cihaz standartları, elektrik fiyatları ve alternatif pişirme, ısıtma ve soğutma yakıtlarına erişim dahil bu farklılıkları gideren çok şey var.

Belki de bu tablodaki en şaşırtıcı şey, Hindistan ve Çin için rakamların düşük olmasından dolayı, küresel ortalamanın 3.500 kWh / yıl kadar yüksek olmasıdır. Bunu iki şey açıklar: hane halkı ve elektrifikasyon oranları.

Çin’de halkın yaklaşık% 99’u elektriğe sahip ve ortalama hane büyüklüğü yaklaşık 3’tür. Hindistan’da bunlar sırasıyla% 66 ve 5’tir ve Nijerya’da% 50 ve 5’tir. Çoğu zengin ülkede ortalama hane halkı büyüklüğü 2,5 kişiye yakındır. Sonuç olarak, elektrikli hanelerin dağılımı, zengin ülkelere genel olarak nüfustan daha fazla çarpıktır.

Kişi Başına Ev İçi Elektrik Kullanımı

Konut elektrik kullanımını alarak ve nüfusa bölerek ortalama bir insanın her ülkede evde ne kadar elektrik kullandığını görebiliriz. Önceki grafiğimizden farklı olarak, bu tablo her ülkedeki tüm insanları hesaba katar, böylece elektrik erişiminin evrensel olmadığı yerler için rakamlar daha düşüktür.

Kişi Başına Ev İçi Elektrik Kullanımı

Grafikler çok benzer görünse de bazı çarpıcı farklılıklar var.

Her Amerikalı evlerinde yılda yaklaşık 4.500 kWh kullanır. Bu, kişi başına düşen küresel ortalamanın yaklaşık altı katı veya elektrik erişimi olanların ortalamasının beş katından fazladır.

Gelişmiş ülkeler arasındaki farklılıklar da oldukça belirgindir. ABD ve Kanada kişi başına yaklaşık 4.500 kWh, İngiltere ve Almanya ise 2.000 kWh’nin altında. Brezilya’da, Meksika ve Çin’de kişi başına kullanım sadece 500 kWh’dir, ancak büyüme çok farklıdır. Brezilya’da kişi başına konut kullanımı son 20 yılda sabit kalırken, Meksika’da% 50 arttı ve Çin’de% 600 arttı.

Seninki nasıl?

Hanehalkı elektrik kullanımımız son birkaç yılda 2.000 kW saatti, bu da kişi başına yaklaşık 700 kWh olduğu anlamına geliyor. Elektrikli fırınımız büyük bir talep kaynağı olmasına rağmen, ısıtma veya soğutma için elektrik kullanmamaktan faydalanıyoruz.

Bu bizi Brezilyalı bir aile yapar, ama küresel insanlar

😉
İlgili Mesajlar
Teknoloji

Ekolojik Bulaşıkmakinesi

Ekolojik bulaşık makinesi,kirli tabaklarınızı portatif bir bulaşık makinesi ve elle…
Daha fazla oku
Teknoloji

Akıllı Musluk

iHousetarafından tasarlanan akıllı musluk bir çok özelliği içerisinde…
Daha fazla oku
Teknoloji

Elektiriksiz Müzik Sistemi

Elektiriksiz müzik sistemi aslında düşünüdüğümüz zaman hem ekonomik hede sıkıcı kablo…
Daha fazla oku
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Bizin Takip Edin
MimariModa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir